KONTRASTY Waldemar Kulpa


Menu
Strona Główna
Waldemar Kulpa
Nasi DJ'e
SCK Kontrasty
Tańce Latino
Dart
Galeria
Linki
Kontakt
Losowe Zdjęcie
Club Tropicana
NAJSTARSZA IMPREZA LATYNOSKA W KRAJU

Mało kto wie, że Szczecin to bardzo szczególne miejsce na salsowej mapie Polski. Tutaj w SCK Kontrasty odbywała się bowiem przez ponad 17 lat najstarsza cykliczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce. Nie w Warszawie, nie w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, tylko właśnie w Szczecinie! Jest to najbardziej rozpoznawalna szczecińska impreza z Salsą oraz Latino.

TAK BYŁO DAWNIEJ

Początek 1994 roku dał "Kontrastom" nową imprezę tematyczną. Znany zespół grający latynoskie rytmy Grupo Costa wraz z szefem klubu Waldemarem Kulpą zaryzykowali "już i jeszcze" niepopularny gatunek muzyczny w celu rozpropagowania go w środowisku studenckim. Już, bo w latach 80-tych istniało w klubie Stowarzyszenie Latynoamerykańsko-Polskie, a spora ilość studentów z krajów Ameryki Łacińskiej spowodowała zainteresowanie tą kulturą. Jeszcze, bo kto mógł wtedy przewidzieć tak wielkie i wciąż rosnące powodzenie rytmów z kręgu kultury latynoamerykańskiej. Tak właśnie powstała impreza znana do dziś pod nazwą Club Tropicana. Schemat wieczorków ustalił się szybko. Zawsze od godziny 20:00 zaczynała się prezentacja płyt z muzyką andyjską, po 21:00 na żywo występował zespół, później zaś do końca wieczoru do tańca grana była muzyka z płyt. Były to rytmy takie jak merengue, salsa, rumba, samba bądź cha cha cha. Niektóre imprezy ukazywały taniec w wersji szkoleniowej, odbywały się pokazy mistrzów oraz nauka podstawowych kroków. Do klubu zjeżdżali zaproszeni goście z Madrytu, Berlina, Kuby czy Panamy i uczyli pierwszych kroków salsy oraz innych tańców. Wielki wkład w imprezy miał Peruwiańczyk Moises Prado Alvarado, który oprócz spontanicznej nauki kroków salsy w miarę możliwości częstował publiczność peruwiańskimi potrawami. W sali kinowej na dużym ekranie pokazywane były filmy o tematyce związanej z kulturą latynoamerykańską, odbywały się najróżniejsze spotkania z dziennikarzami, naukowcami, konsulem Kuby, przedstawicielami Instytutu Cervantesa, były pokazy slajdów z wycieczek na Kubę, do Brazylii oraz całe mnóstwo innych atrakcji.

TAK BYŁO POTEM

Później niedzielne imprezy odbywały się raczej bez koncertów na żywo, chociaż i takie się tu odbywały. W ostatnich latach najważniejszy był jednak taniec. Ogromne rzesze sympatyków salsy oraz innych tańców latynoamerykańskich zbierały się w Kontrastach, aby przećwiczyć układy taneczne, aby podyskutować, aby skosztować nigdzie indziej niespotykanych, oryginalnych latynoskich drinków. Pojawiali się również nowi zapaleńcy, którzy chętnie korzystali z usług największej szczecińskiej szkoły salsy: Quiero Salsa. Doskonalili oni umiejętności, aby potem na parkiecie, podczas imprez wydobyć esencję, aby zadziwić partnerkę czy partnera, aby się doskonale bawić.

SKŁAD ZA KONSOLETĄ

Od samego początku imprezy prowadzone były przez samego szefa klubu Waldemara Kulpę, który do dzisiaj jest tam czołowym prezenterem tej muzyki, występującym jako DJ Val de Maros. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu jako prezenter gorących rytmów, grywał na wielu ogólnopolskich imprezach, chociażby kilkakrotnie na Festiwalu Karaibskim w Kołobrzegu, czy też na imprezach Fiesta Latina w różnych miejscach w kraju. Kolejnym największym entuzjastą grania rytmów latynoskich przez ostatnie lata był Marek Haberko Morales, czyli popularny DJ Cubano, który swoją pasją zaraził przeogromną rzeszę salseros. W trakcie wakacji 2007 roku Waldek oraz Marek wyszkolili kilku nowych prezenterów, którzy z czasem zaczęli grać samodzielne imprezy. Byli to wówczas: DJ Tequila, Mr Yeti, DJ Grego, a także rodzynek płci pięknej DJ Latynka, którzy przez długi czas grali na imprezach zewnętrznych jako Salsa.Szczecin.pl DJ's Team. Z tego zespołu największe uznanie wśród publiczności zdobył jednak DJ Tequila, który nie dość, że został jednym z trzech głównych prezenterów muzyki latynoskiej w Kontrastach, to jeszcze w ostatnich latach samodzielnie zorganizował większość największych salsowych wydarzeń w Szczecinie. Najpóźniej do składu dołączył DJ Toff, który z imprezą jako tancerz, instruktor czy po prostu klubowicz, związany jest od wielu lat.

PO GODZINACH

Istnieje w Internecie serwis Po Godzinach - www.salsa.szczecin.pl, założony przez szczecińskich entuzjastów salsy oraz latino. Jest to rozbudowany portal, prężnie działający na rzecz popularyzacji kultury latynoamerykańskiej. Strona nie promuje żadnej szkoły tańca, żadnego klubu, nie jest także serwisem komercyjnym. Salsa.Szczecin.pl jest platformą dla osób, które tańczą w różnych szkołach, w różnych klubach i z tego powodu mają niewielkie szanse na spotkanie. Po Godzinach jest sposobem na podtrzymanie kontaktów zawartych na imprezach, oraz przeniesienia na parkiet znajomości z sieci. W klubie Kontrasty zaś rokrocznie odbywają się imprezy urodzinowe serwisu PG, przyciągające do klubu ogromne rzesze fanów Salsy i Latino.


Mimo smutnego faktu zamknięcia 50-letniego przybytku kultury studenckiej czyli SCK Kontrasty, impreza z tak bogatą historią nie zniknęła z kulturalnej mapy miasta. 14 sierpnia 2011r. odbyła się reaktywacja Tropicany w Rocker Club.
Imprezę prowadzili: Dj Tequila, Dj Toff oraz Dj Val de Maros.

3 listopada 2013 impreza Club Tropicana przeniosła się do Klubu Muzycznego Browar Polski i trwa tam do dzisiejszego dnia.
Najczęściej imprezy prowadził DJ Val de Maros (autor imprezy i najdłużej prowadzący Club Tropicana), grają tu też DJ Eve, DJ Martinus i DJ Marlon


Zapraszamy w każdą niedzielę!!!
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Brak wydarzeń.

Najbliższe Koncerty:
Muzyka
Aby rozpocząć odtwarzanie kliknij poniższy guzik:

Chcesz dostawać info?
Wpisuj adres i klikaj!

©2009 Tygrys
Wszelkie prawa zastrze?one
Strona zbudowana na bazie Php-fusion
Administrator / panel