KONTRASTY Waldemar Kulpa


Menu
Strona Główna
Waldemar Kulpa
Nasi DJ'e
SCK Kontrasty
Tańce Latino
Dart
Galeria
Linki
Kontakt
Losowe Zdjęcie
Dart
Sala do gry darta w SCK Kontrasty było to najlepsze miejsce w Szczecinie do gry w popularne lotki (strzałki). Została zorganizowana pod koniec 1999r. 4 profesjonalne, turniejowe automaty darta angielskiego King`s Darts, specjalnie wytyczone pole gry z linią startową pozwalały na doskonalenie swoich umiejętności, a także na wspaniałą zabawę w profesjonalnych warunkach. Istniała też możliwość zakupienia w naszym dartowym sklepiku różnych akcesoriów do gry w darta.

O darcie (grze w lotki) słychać w Polsce już od 1998 roku.
Tego roku Waldemar Kulpa wraz z innymi zapaleńcami założyli w Katowicach Polską Federację Darta.
Od momentu, kiedy to rozpoczęły się pierwsze zawody ogólnopolskie, również szczecińscy zawodnicy dali o sobie znać.
Pierwszym Mistrzem Polski w historii został Lech Orecki, a rok później wicemistrzem okazał się choszczeński zawodnik Piotr Lasek. Obydwaj panowie od samego początku tworzyli ligową drużynę S.C.K. "KONTRASTY". Kolejnym graczem z tej drużyny został Tomasz Kłyszejko, który w pierwszej edycji imprezy Polish Dart Cup obok Piotra "załapał" się w pierwszej ósemce najlepszych polskich darterów na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. W drużynie tej występowali jeszcze inni zawodnicy, ale na stałe skład wykrystalizował się po dojściu Henryka Szyburskiego, u którego w Barze Fliperek trenowali i rozgrywali mecze w odmianie darta amerykańskiego. Nie jest przypadkiem forma, którą panowie prezentowali we wszystkich edycjach Zachodniopomorskiej Ligi Darta (obydwie wersje: angielska i amerykańska). Otóż na siedem sezonów dwa razy zdobyli wicemistrzostwo i aż pięć razy triumfowali w odmianie angielskiej, jak również w amerykańskiej wersji darta ZLD raz zdobyli 2 miejsce i czterokrotnie nie dali szans rywalom z województwa.

Mało tego, drużyna S.C.K. "KONTRASTY" (Orecki, Lasek, Kłyszejko, Szyburski i Użakow) w wakacje 2001r. przywiozła do Szczecina puchar za trzecie miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski.

Klub KONTRASTY przez kilka lat organizował różnego typu turnieje darta, było to też z pewnością najlepsze miejsce w naszym mieście do treningów, ale również do spontanicznego potraktowania tej cieszącej się na całym świecie gry towarzyskiej.

Regulamin techniczny polskiego sportu dartowego

POLSKA FEDERACJA DARTA - http://www.dart.pl/dart/
POLSKI ZWIĄZEK DARTA - http://www.pzdarta.nb.com.pl
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Brak wydarzeń.

Najbliższe Koncerty:
Muzyka
Aby rozpocząć odtwarzanie kliknij poniższy guzik:

Chcesz dostawać info?
Wpisuj adres i klikaj!

©2009 Tygrys
Wszelkie prawa zastrze?one
Strona zbudowana na bazie Php-fusion
Administrator / panel