KONTRASTY Waldemar Kulpa


Menu
Strona Główna
Waldemar Kulpa
Nasi DJ'e
SCK Kontrasty
Tańce Latino
Dart
Galeria
Linki
Kontakt
Losowe Zdjęcie
Bal Starej Płyty
Zaczątków tej imprezy należy szukać w latach 1984-89, kiedy to WALDEMAR KULPA będąc studentem Uniwersytetu Szczecińskiego, działając w DK ”KORAB”, KSPS ”PINOKIO” i Akademickim Radio Pomorze, sporadycznie organizował w różnych klubach Szczecina imprezy na kształt ”Balu Starej Płyty”.

Pierwsza cykliczna impreza pod tą nazwą odbyła się w pierwszy czwartek listopada 1991 roku. Mniej więcej po upływie 6 miesięcy, ”Bal Starej Płyty” cieszył się takim powodzeniem wśród studentów szczecińskich uczelni (i nie tylko), że jego autor i prowadzący postanowił zaryzykować najgorszy dzień w tygodniu-poniedziałek (w żadnym lokalu w ten dzień nie odbywały się imprezy), na drugą część tej imprezy. Na sukces długo nie trzeba było czekać. Już po kilku tygodniach tłoczno było i w czwartek i w poniedziałek.

Od marca 2000roku ”Bal Starej Płyty” odbywa się tylko w czwartki, natomiast w poniedziałki weszła kolejna impreza pt: ”CZADOWISKO”.

BAL STARJ PŁYTY - to alternatywa dla dyskotekowej sieczki, prezentowanej przez większość klubów, ale również sposób na przyciągnięcie klientów. Nowe puby i niektóre kluby studenckie śledząc ”kontrastowe” sukcesy, same próbowały sprzedawać podobny styl zabawy. Niektórzy ukrywali to pod innymi nazwami, tak jak na przykład jeden ze znanych szczecińskich klubów studenckich w Szczecinie, organizował też w czwartki imprezę pt. ”Od Beatlesów do Rolling Stonesów” , inny dom kultury - ”Rock and Rollowe prywatki”. Najmniej wysilił się jeszcze inny klub studencki, który pod tą samą nazwą próbował powielać od lat wypracowany schemat zabawy.

Kontrastowy ”Bal Starej Płyty” opiera się od lat na prezentacji dobrej muzyki. Nie chodzi tu o popisy d.j.-ów w miksowaniu podobnych w tempie i stylu utworów, które po zmiksowaniu tworzą np. 40 minutowy kawał muzyki, lecz o spontaniczne reakcje publiczności na różnorodność stylistyczną, zmianę tempa, teksty piosenek, wspólne śpiewy, czy reakcję na bliższy radiowemu-komentarz prezentera imprezy. Jest tutaj miejsce na niezłe czadowe skakanie, popisy taneczne w trakcie trwania bloczków z najlepszą muzyką do tańca (przede wszystkim w rytmach latynoskich typu: salsa, cha-cha, rumba itp.), jak również chwile z dużą dawką humoru (utwory kabaretowe, spontaniczne miksy utworów polskich - lecz wg tekstów, a nie bitów), a nawet chwile wzruszeń w końcowych fazach imprezy, gdzie dla najbardziej wytrwałych grane są piękne ballady, utwory rozbudowane typu: ”Epitaph”- King Crimson, ”Children of Sanchez”- Chucka Mangione, utwory filmowe jak: ”The Piano”, suity z filmów np. ”Bodyguard”, ”Forrest Gump”.

”Bal Starej Płyty” nie jest prowadzony pod publiczkę. Życzenia klientów nie zawsze są spełniane, chyba że utwory, o które jest prośba ”leżą” w klimacie aktualnie prezentowanym.

Jest tu miejsce na muzykę od lat 20-tych do 90-tych. Dużą dawka lat 60-tych najczęściej rozpoczyna imprezę, sporo lat 80-tych przewija się w trakcie (również z muzyki polskiej). Ci, którzy nie lubią np. disco fever korzystają z oferty baru, grają w lotki czy piłkarzyki i czekają na ulubiony Beastie Boys, czy Depeche Mode i odwrotnie.

Najczęściej jednak większość wytrawnych muzycznie klientów SCK ”Kontrasty” potrafi połączyć sympatię do Boney M z Metallicą i śpiewać przeboje Henryka Warsa, tańcząc za chwilę ”Should i stay or should i go” - The Clash.

Z każdym rokiem materiałów muzycznych przybywa i wiele utworów pojawia się bardzo rzadko. Zatem, aby można potańczyć przy wielu ulubionych przebojach z ”Balu Starej Płyty” powstały następne imprezy cykliczne.


Ciekawostki:

Na Balu Starej Płyty wykształcili się późniejsi dj'e klubowi, którzy prowadzili różne cykliczne imprezy: Darek Baranik (znany prezenter TV3 Szczecin), Janusz Jaworski (Dj Janush), Maciek Umiastowski (Dj Shuvar), Andrzej Kutys (Dj Furia), Zbyszek Matczak (Dj Zibi) i wielu innych.
Na tej imprezie poznało się wiele par z naszego miasta, w tym Waldek Kulpa ze swoją żoną Anią. Parkiet Balu Starej Płyty był swego czasu takim elitarnym miejscem, gdzie niektórzy mówili, że właśnie tu można znaleźć swoją drugą połówkę. Znaczyło to tylko, że na imprezie bawili się wartościowi młodzi Szczecinianie.
Dzięki stylowi zabawy, który wypracował Waldek Kulpa powstało wiele klubów i pubów naśladujących styl, klimat. O wielu z nich nikt już dziś nie pamięta, ale są wyjątki, choćby Rocker Club, którego założyciele często u Waldka na imprezie bywali, a i za konsoletą przebywali :)

Dzięki temu Bal Starej Płyty obchodził w listopadzie 2011r. w Rockerze swoje 20-te urodziny, a publiczność kochająca stare dobre przeboje miała znów swoje miejsce.

10 października 2013 Waldek Kulpa wraz z gronem zapaleńców otworzyli Klub Muzyczny Browar Polski. Od czasu do czasu granie Waldka w weekendy przypomina klimat tamtych wspaniałych imprez sprzed lat, kiedy przyjdziecie kiedyś poczujecie się jak za dawnych lat w Kontrastach :)


Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Brak wydarzeń.

Najbliższe Koncerty:
Muzyka
Aby rozpocząć odtwarzanie kliknij poniższy guzik:

Chcesz dostawać info?
Wpisuj adres i klikaj!

©2009 Tygrys
Wszelkie prawa zastrze?one
Strona zbudowana na bazie Php-fusion
Administrator / panel